ELEKTRONİK SINAVA GİDERKEN BULUNDURMANIZ GEREKENLER.

Konya Sürücü Kursları nın Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavları Elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir. Bu duruma örnek; Kim beşyüz milyar ister yarışmasında olduğu gibi ekrana soru gelir ve siz doğru cevaba dokunarak diğer soruya otomatik sistem geçiş yapar. Konya da Selçuklu ve Meram ilçelerinde olmak üzere iki ilçemizde E-SINAV Merkezi bulunmaktadır Buralarda bulunan salonlarda sınava tabi tutulursunuz. Elektronik sınav hergün yapılmakta olup Hafta içi olan günler Akşam 18.00 - 19.15 veya 20.30 seanslarında gerçekleşmektedir. Hafta Sonu olan günler de ise Sabah 09.00 - 17.00 arası her hangi bir seansda öğrenci sınava girer. Sınavdan 30dk önce binada hazır bulununuz. Sınav başladıktan sonra gelen hiçbir aday sınava alınmaz.

Sınava gelirken yanınızda SINAV GİRİŞ BELGESİ ile birlikte NÜFUS CÜZDANI, PASAPORT veya önceki sertifika türünden EHLİYET bulundurmayı unutmayınız.

Sınavınızın geçerli sayılması herşeyden önce sınav kurallarına uymanıza bağlıdır.

Konya Sürücü Kursu sınavlarında size ücretsiz temin edilen emanet dolaplarına elektronik eşyalarınızı bırakabilirsiniz.

Cep telefonu ile sınava girmek kesinlikle yasaktır. ( Çağrı cihazı, telsiz v.b. haberleşme araçları ile cep bilgisayarı, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu olan saat v.b. her türlü cihaz) Cep telefonu ile sınava giren adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.